ben jij iemand die energie krijgt van het bewaken van kwaliteit en het verbeteren van software die écht impact maakt?
Testconsultant Stadsbeheer Parkeren in Rotterdam
Jouw contactpersoon
Vacature details
- Een uitdagende rol binnen een technisch en maatschappelijk relevant domein
- Een betrokken team waarin kennisdeling en ontwikkeling centraal staan
- Uren: 36 per week
- Startdatum: medio januari 2026;
- Duur: 6 maanden, met optie op verlenging (2 x 6 maanden)
- Deels vanuit huis mogelijk
Bedrijfsprofiel
Je komt te werken binnen een team dat digitale oplossingen ontwikkelt voor Stadsbeheer en Parkeren. Hier wordt gewerkt met moderne technologieën zoals Mendix en Java, waarbij testkwaliteit een cruciale rol speelt. Daarnaast maak je deel uit van een bredere testcommunity die testexpertise deelt, ontwikkelt en borgt binnen de organisatie. Deze afdeling richt zich op innovatie, samenwerking en kwaliteitsverbetering in alle IT-processen.De organisatie zelf werkt aan digitale oplossingen die bijdragen aan een beter functionerende stad – van parkeerbeheer tot stadsontwikkeling.
Vacature omschrijving
In deze functie werk je binnen een multidisciplinair scrumteam dat applicaties ontwikkelt voor stadsbeheer en parkeren. De software die jij test ondersteunt bijvoorbeeld parkeerbeheer, scanauto’s en digitale handhaving.
Jij bent verantwoordelijk voor het opstellen, uitvoeren en automatiseren van testgevallen voor zowel Mendix- als Java-applicaties. Dankzij jouw kritische blik en technische vaardigheden help je het team continu te verbeteren.
Je werkzaamheden bestaan uit:
Kritisch beoordelen van user stories en documentatie op testbaarheid;
Specificeren, uitvoeren en automatiseren van testgevallen;
Beheren en uitbreiden van de regressietestset;
Registreren en hertesten van bevindingen;
Coachen van gebruikers bij acceptatietests;
Werken aan PoC’s voor testautomatisering;
Toepassen van tools zoals Tosca, PlayWright, Appium en BrowserStack;
Samenwerken met ontwikkelaars, testcoördinatoren, PO’s en Scrum Masters.
Je werkt binnen een hecht team waarin samenwerking, innovatie en kwaliteit centraal staan.
Jij regelt...
- Afgeronde hbo-opleiding
- Minimaal 2 jaar ervaring in testuitvoering (in de afgelopen 3 jaar)
- TMap of ISTQB-certificering
- Minimaal 1 jaar ervaring met testautomatisering
- Ervaring met werken in een scrumteam
- Kennis van testsoorten zoals FAT, GAT, Ketentest en Regressietest
- Ervaring met testen van Java- en Mendix-applicaties (web én native)
- Ervaring met testen op WCAG-richtlijnen en DigiD-koppelingen
Voordelen van solliciteren via Edis.
- Zelfstandige functie in een gezond bedrijf waarin voldoende ruimte wordt geboden om je te ontwikkelen
- Een prima salaris in overeenstemming met het niveau van de functie, ervaring en kwaliteiten
- Goede secundaire arbeidsvoorwaarden.
Direct solliciteren op deze functie
Gerelateerde vacatures
Ben jij. de leider en spil tussen projectteam en klant? Projectleider Afbouw
In deze verantwoordelijke functie zorg jij er voor dat projecten volgens planning en binnen het gestelde bu...
Ben jij een gedreven projectleider met een scherp oog voor detail, een passie voor techniek en ervaring in het leiden van complexe projecten in olie/gas? Projectmanager Meet- en Regeltechniek (Procesindustrie)
Heb jij de ambitie om complexe projecten binnen de procesindustrie succesvol te leiden? Als Projectmanager ...
Of regel het met Myrthe.
Myrthe De Schipper
Neem contact op met ons via telefoon of e-mail.